Cykloturistika Veľký Meder - Dunajská cyklomagistrála

Veľký Meder a jeho okolie patrí medzi známe a vyhľadávané oblasti v cykloturistike. Vďaka Dunajskej cyklomagistrále, ktorá je jednou z najobľúbenejších v strednej Európe, sa naša oblasť môže pochváliť skutočne veľmi dobrými podmienkami na trávenie voľného času s celou rodinou v prírode, na bicykloch. 

V okolí Veľkého Medera nájdeme až 7 cyklotrás, ktorých povrch je asfaltový a upravený na bezpečnú jazdu aj pre najmenších. V penzióne Vila Anna návštevníkom ponúkame možnosť úschovy bicyklov, aby svoj čas mohli bez problémov kombinovať napríklad s vychádzkami, alebo relaxom v neďalekom termálnom aquaparku Veľký Meder.

 

Cyklotrasy Veľký Meder

Veľký Meder – Okoč – Brestovec – Veľký Meder (16 km; 15metrov prevýšenie)

Veľký Meder – Číčov – Trávník – Tôň – Zemianska Olča – Lipové – Sokolce – Brestovec – Okoč – Veľký Meder (39 km; 29 metrov prevýšenie)

Zdroj: velkymeder.eu
Zdroj: velkymeder.eu

Veľký Meder – Číčov – cyklomagistrála pohrádzi Dunaja – Kľúčovec – Veľký Meder (29 km; 28 metrov prevýšenie )

Zdroj: velkymeder.eu
Zdroj: velkymeder.eu

Veľký Meder – Kľúčovec – Medveďov – most cez Dunaj do Maďarska – Dunajská magistrála – Kľúčovec – Čiližská Radvaň – Veľký Meder (43km; 62 metrov prevýšenie )

Zdroj: velkymeder.eu
Zdroj: velkymeder.eu

Veľký Meder – Okoč – Opatovský Sokolec – Ásod – Veľký Kováč – Starý Goľáš – Okoč – Veľký Meder (33 km; 16 metrov prevýšenie)

Veľký Meder – Okoč – Dolný Štál – Boheľov – Veľký Meder (37km; 27 metrov prevýšenie)

Zdroj: velkymeder.eu
Zdroj: velkymeder.eu

Hrádza vodného diela Gabčíkovo – Kompa Vojka nad Dunajom –  Kyselica – hrádza vodného diela Gabčíkovo (37 km; 19 metrov prevýšenie)

Rýchla rezervácia